Niezalogowany (Zaloguj się)

Vanilla 1.1.5a jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

reklama: ODCZYNNIKI CHEMICZNE - produkcja i handel / polskie i zagraniczne chemikalia

  • CommentAuthoragatucha
  • CommentTime6 Nov 2011
   Report Post
  Witam,
  mam kilka pytań z którymi nie potrafię sobie poradzić!Byłabym wdzięczna za POMOC!!! Pierwsze dotyczy materiału odniesienia. Otóż zapytano mnie: "Czy materiał odniesienia, który stosowano w badaniach był odpowiednio dobrany?". Chodziło o badania dotyczące optymalizacji warunków prowadzenia procesu ekstrakcji WWA w próbkach gleby przy użyciu właśnie CRM. Czy ktoś może wie, jak powinno się odpowiedzieć na to pytanie?
  Drugie pytanie dotyczy standardowej niepewności i brzmi: "Czy wartość standardowej niepewności wyniku oznaczenia może być miarą jakości uzyskanego wyniku? " Wg mnie nie, ponieważ nie standardowa niepewność nie uzwględnia wszystkich źródeł niepewności, które wpływają na wynik. Może Ktoś dodałby coś jeszcze?
  Poza tym mam problem z skomentowaniem otrzymania wartości względnej standardowej niepewności w przypadku naftalenu na poziomie 90%? Co mogło być przyczyną tak ogromnej wartość?? Błąd obliczeń, niestety nie:(
  Następnie nie potrafię wytłumaczyć faktu, że wartość niepewności odzysku, która przecież jest składową niepewności wartości odniesienia i oznaczonej, powinna być wyższa od każdej z nich, jednak "u mnie" tak niestety nie jest! Jak myślicie dlaczego??
  No i ostatnia już rzecz:) Względna standardowa niepewność dla stosunkowo ?łatwiejszych? dla oznaczenia analitów jest zawsze większa niż dla tych ?trudniejszych. Jaki może być tego powód?
  Proszę o każdą podpowiedź:)